Już po raz 21. elitarna grupa przedsiębiorców zostanie uhonorowana prestiżową nagrodą WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców, które budują i wpływają na rozwój polskiej gospodarki. Kapituła ogólnopolskiego Konkursu organizowanego przez Fundację WIP Warto im Pomóc nagrodzi te podmioty gospodarcze, które w wybitny sposób przyczyniają się do popularyzacji rzetelnego prowadzenia działalności gospodarczej.

XXI edycja ogólnopolskiego konkursu WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców to znakomita okazja, aby znaleźć się w gronie najlepszych polskich przedsiębiorstw. Statuetki przyznawane są w 15. kategoriach. W dotychczasowych dziewiętnastu edycjach konkursu razem udział wzięło ponad 7600 firm, a nagrody WIKTORIA przyznano ponad 774 przedsiębiorstwom. Konkurs skierowany jest do firm posiadających siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej a jego celem jest wspieranie przedsiębiorczości oraz inicjatyw gospodarczych, a także upowszechnianie zasad etyki w biznesie. Każdego roku do konkursu WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców zgłaszają się małe i średnie przedsiębiorstwa, które stanowią podstawę polskiej gospodarki, jak i wielkie korporacje. Otrzymanie prestiżowej nagrody WIKTORII stanowi potwierdzenie wysokiej jakości oraz konkurencyjności oferowanych produktów i usług w Polsce jak i za granicą. Tegoroczny konkurs odbywa się w niezmienionej formule. Przedsiębiorstwa, które chciałyby się znaleźć w gronie najlepszych firm, mogą zgłaszać się do 15 lipca 2018 roku za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie konkursu www.nagrodawiktoria.pl

Konkurs od ponad dwudziestu lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, z roku na rok rośnie jego poziom, co świadczy o coraz lepszej kondycji polskiej gospodarki. Nagradzamy najlepsze polskie przedsiębiorstwa, doceniamy ich pomysły i inicjatywy, a przede wszystkim ich rzetelność i rozwój na zasadach etycznej konkurencji. To właśnie ci przedsiębiorcy są przyszłością naszej rodzimej gospodarki, a nagroda WIKTORIA jest wyrazem naszego uznania. – podkreśla Waldemar Piórek, pomysłodawca konkursu WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców, Prezes Fundacji WIP Warto im Pomóc, która jest organizatorem konkursu. - Etyka biznesu jest wartością ponadczasową, cenioną od zarania dziejów kształtowania się przedsiębiorczości i handlu. W dzisiejszych czasach, gdy rynek jest coraz bardziej konkurencyjny, prowadzenie działalności gospodarczej, zwłaszcza w sposób rzetelny wymaga wysiłku, zaangażowania oraz inwestowania Rzetelność i bezstronność wpisane w mechanizm przyznawania nagród to kluczowe wyróżniki konkursu WIKTORIA. – podkreśla Waldemar Piórek.

Prawo do nominacji firm posiada organizator konkursu, samorząd terytorialny, samorząd gospodarczy oraz Ambasadorowie Marki (minimum dwukrotni laureaci z poprzednich edycji). Przedsiębiorstwa mogą się również zgłaszać bezpośrednio poprzez formularz na stronie konkursowej i po pozytywnej weryfikacji uzyskać nominację od organizatora oraz komplet materiałów potrzebnych do uczestnictwa. Kolejny etap konkursu polega na wypełnieniu według wytycznych Zeszytu Konkursowego i przesłaniu go na adres Kapituły. Na jego podstawie Kapituła Konkursu, w której skład wchodzą powszechnie szanowane i znane osoby ze świata nauki, kultury i mediów, nagradza najlepsze polskie przedsiębiorstwa.

Kapituła Konkursu

Przewodniczący Kapituły Konkursu Waldemar Piórek – Prezes Zarządu Fundacji WIP Warto Im Pomóc, Sekretarz Kapituły Barbara Jończyk – Prezes Europejskiego Forum Przedsiębiorczości, członkowie: prof. Elżbieta Teresa Mączyńska-Ziemacka – Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Katarzyna Ziółkowska Prezes KDIT BIG S.A. ,dr Dariusz Tarczyński – psycholog biznesu, założyciel i dyrektor Instytutu Nieinwazyjnej Analizy Osobowości, Peter Grudniak – Prezes Zarządu Ergo Pro w Polsce, Grzegorz Turniak – Prezes Akademii Rekomendacji, dr hab. Leszek Mellibruda – psycholog biznesu, Włodzimierz Olewnik – przedsiębiorca, właściciel firmy OLEWNIK.

Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się między innymi: Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A., OKNOPLAST, DRUTEX , RMF FM, Radio ZET, Radio Kolor, Polsat CAFE, ERGO, Europejskie Centrum Gospodarcze, DRUTEX, INTER CARS, SITA, Korporacja RADEX, OMNICOM, SOLPHARM, J.W. Construction, CERAD, ITAKA, IMPEL S.A., Natalia Gold, Termy Szaflary, POL-FOODS, BUDIMEX S.A., Spółdzielnia Pracy ,,Muszynianka”, Spółdzielnia Mleczarska w Kole, PHILIPIAK, Polisa-ŻYCIE, MARMA Polskie Folie, TECHNOPOL, LECHPOL oraz wiele innych. Od wielu lat starania nagradzanych przedsiębiorców doceniają liczne instytucje rządowe i samorządowe: Ministerstwo Rozwoju, Wojewodowie i Marszałkowie Województw oraz Związek Powiatów Polskich.

W tegorocznej XXI edycji konkursu, nagrody WIKTORII zostaną przyznane w trakcie Wielkiej Gali, która będzie miała miejsce w dniu 20 października 2018 roku w Warszawie. W uroczystym wydarzeniu wezmą udział laureaci i ich goście, a także szacowni przedstawiciele władz państwowych, samorządowych oraz ludzie ze świata nauki, kultury i mediów.

Więcej informacji na temat konkursu www.nagrodawiktoria.pl

W konkursie WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców nominowane są firmy w 15 kategoriach:

1. Budownictwo, Usługi Developerskie i Zarządzanie Nieruchomościami
2. Infrastruktura Inżynieryjna i Drogowa
3. Energetyka, Elektrotechnika
4. Handel i Dystrybucja
5. Medycyna, Zdrowie i Uroda
6. Ochrona Środowiska
7. Przemysł Lekki
8. Przemysł Ciężki
9. Rolnictwo i Produkcja Spożywcza
10. Transport, Motoryzacja, Spedycja i Logistyka
11. Telekomunikacja, Informatyka i Elektronika
12. Turystyka, Hotelarstwo, Gastronomia
13. Usługi dla Firm i Ludności
14. Bankowość i Usługi Finansowe
15. Działalność Naukowa, Edukacyjna i Badawczo Rozwojowa.

 

Chcesz dołączyć do najlepszych?

Zgłoś swoją firmę do konkursu.Laureaci

© 2020 by RS